Úpravy a prestavby vozidiel realizujeme prostredníctvom jednotlivých ŠKODA Handy ZŤP centier na všetky typy vozidiel, vždy so zreteľom na potreby a požiadavky klienta.

Vyberte si to, ktoré je Vám najbližšie a kontaktujte priamo zamestnancov centra s Vašou požiadavkou.

Dodacia doba je individuálna, v závislosti od typu vozidla, rozsahu a zložitosti samotnej úpravy.

Odporúčame Vám, pred samotnou úpravou, respektíve i pred kúpou samotného vozidla kontaktovať ŠKODA Handy ZŤP centrum a prekonzultovať Vaše požiadavky, možnosti a očakávania. Nie vždy je každé vozidlo vhodné pre úpravu, ktorú požadujete. Vopred si všetko preverte v ŠKODA Handy ZŤP centre.

Videoprezentáciu sme realizovali spolu so spoločnosťou Josef Hurt – ruční ovládaní, ktorá  vyrába špeciálne úpravy vozidiel pre hendikepovaných v rámci projektu ŠKODA Handy ZŤP.
ŠKODA Handy ZŤP centrum Vám zabezpečí realizáciu systému podľa druhu a rozsahu hendikepu. Ručné ovládanie si pred jeho samotnou montážou môžete vyskúšať na trenažéri simulujúcom ručné riadenie vozidla prostredníctvom špeciálnej úpravy, ktorým disponuje každé naše ŠKODA Handy ZŤP centrum na Slovensku.

SAT SYSTEM s asistenčným tlačidlom

Zatlačením tlačidla privoláte požadovanú pomoc v prípade náhlych zdravotných problémoch a havárie

Elektronické ovládanie krúžkom na volante

Krúžok na volante tlačený je veľmi vhodný pre motoristov, ktorí sa pri vedení vozidla cítia najlepšie, keď majú obidve ruky bezpečne na volante. Celá konštrukcia tlačného krúžku je vyrábaný na mieru.

Posuvný elektronický krúžok je možné montovať do všetkých typov vozidiel. Krúžok je možné montovať tiež zospodu volantu. Krúžok je možné ovládať oboma rukami buď palcami, alebo ho stačí pridržať celou dlaňou v požadovanom natočení.

Mechanické ručné ovládanie brzdy, spojky a plynu- MERO1, MERO2, MERO3

Ručné ovládanie sa používa prevažne u vozidiel s automatickou prevodovkou alebo spojkou. Tento systém je určený pre ovládanie brzdy a plynu. Možno ho použiť i u vozidiel s manuálnou prevodovkou, kde sa pedál spojky ovláda elektronickým adaptérom spojky

Ak plánujete prestavbu vozidla na mechanické ručné ovládanie, poraďte sa vopred so zamestnancom ŠKODA Handy ZŤP centra. Existuje viacero možností, tá, ktorá je vhodná práve pre Vás dokážu posúdiť naši oborníci v centrách.

Štvorbodové pásy

Štvorbodové stabilizačné pásy zaisťujú omnoho väčšiu stabilitu pri sedení vo vozidle. Môžu sa použiť na miesto vodiča i spolujazdca. Sú vhodné pre osoby so zlým držaním trupu.

Ukotvenie invalidného vozíka

je zabezpečovací systém kotvenia vozíka a zadržiavací systém a prostriedky pre telesne postihnuté osoby.

Presedacia doska

vypĺňa priestor medzi vozíkom a sedačkou auta a výrazne uľahčuje presadanie.

Otočná sedačka vodiča / spolujazdca

je otočný sedačkový systém pre telesne postihnuté osoby, automaticky zaistená v konečných polohách točne.

Strešný box

je systém umožňujúci jednoduché nakladanie invalidného vozíka na strechu vozidla.

HURT s. r. o., Ul. Bambousek 664, 281 26 Týnec nad Labem
Kontakt:
Ing. František Malina, tel.:+420 608 977 274, email: malina@hurt-auto.cz, www.rucniovladani.cz

Montáž osobného zdviháka a zdviháka na elektrický vozík do vozidla

Prostredníctvom nášho partnera zabezpečujeme montáž osobného zdviháka a zdviháka na elektrický vozík do batožinového priestoru vozidla. K dispozícii je NON STOP infolinka 0800199060

Osobný zdvihák SMART Transfer –  je určený na ohľaduplné premiestnenie imobilnej osoby z invalidného vozíka na štandardné sedadlo v aute. Zariadenie pozostáva z dvoch častí: pevná a pohyblivá. Pohyblivou časťou je samotný zdvihák, ktorý z abezpečuje zdvih a presun osôb. Veľkou výhodou tejto pohyblivej časti je, že ju môžete jednoducho oddeliť od pevnej konštrukcie a bezpečne uložiť alebo prevážať v batožinovom priestore vozidla. Tým pádom môžete zdvihák používať vo viacerých vozidlách a s nástenným držiakom dokonca aj v domácnosti. Zdvihák Smart Transfer je možné inštalovať do vozidla akejkoľvek značky či modelu auta.

 • nosnosť 150 kg
 • jednoduchá a ľahká obsluha
 • ohľaduplný presun z invalidného vozíka do auta
 • prenosné zariadenie, možnosť použiť aj doma
 • umiestnenie na predných či zadných sedadlách

Zdvihák do batožinového priestoru SMART LIFTER – je určený na jednoduché premiestnenie elektrického invalidného vozíka alebo skútra do zadného úložného priestoru auta. Zariadenie pozostáva z dvoch častí: pevná a pohyblivá. Pevná časť sa upevňuje na vnútornú časť karosérie auta. Pohyblivou časťou je samotný zdvihák, ktorý zabezpečuje zdvih a presun vozíka. Veľkou výhodou tejto pohyblivej časti je, že ju môžete jednoducho oddeliť od pevnej konštrukcie a bezpečne uložiť mimo auta alebo ju zloženú prevážať priamo v aute. Tým pádom sa zdvihák Smart Lifter stáva univerzálnym, pretože ho môžete používať vo viacerých vozidlách.

 • nosnosť od 100 do 200 kg podľa typu auta
 • jednoduchá a ľahká obsluha
 • robustná a elegantná konštrukcia
 • rýchly presun do auta, len 60 sekúnd
 • použiteľný vo viacerých vozidlách
 • vhodné pre rôzne typy elektrických vozíkov či skútrov
 • možnosť vybratia z kufra čím sa šetrí úložný priestor auta

Štandardná inštalácia trvá len 3 – 4 hodiny.

Velcon spol. s r.o.,Továrenská 368/40,976 31 Vlkanová (B.Bystrica)
Kontakt: Radoslav Ferenc, tel.:0918788711, email: ferenc@velcon.sk, www.velcon.sk

NON STOP infolinka: 0800199060

Technické parametre vozidiel Škoda – možnosti pre úpravu

Vozidlo Možnosť automat. prevodovky Šírka x dĺžka batožinového priestoru Dĺžka batožinového priestoru so sklopenými sedadlami Možnosť montáže Smart Lifter a Smart Transfer
FABIA ANO 960 mm / 716  mm 1324 mm ANO
FABIA COMBI ANO 960 mm / 958  mm 1548 mm ANO
RAPID ANO 1008 mm / N/A 1808 mm ANO
RAPID SPACEBACK ANO 1004 mm / N/A 1577 mm ANO
OCTAVIA ANO 1010 mm / 1084  mm 1912 mm ANO
OCTAVIA COMBI ÁNO 1010 mm / 1050  mm 1878 mm ÁNO
KAROQ ANO 1003 mm / 756  mm 1598 mm ANO
KODIAQ ÁNO 1379 mm / 1165  mm 1936 mm ÁNO
SUPERB ÁNO 1010 mm / 1126  mm 2067 mm ÁNO
SUPERB COMBI ÁNO 1010 mm / 1140  mm 2081 mm ÁNO

V prípade Vášho záujmu o prestavbu vozidla a cenovú kalkuláciu, poradenstva ohľadom prestavby, kontaktujte, prosím Škoda Handy ZŤP centrum, ktoré je Vám najbližšie, prípadne priamo AV Mobilita. Ďakujeme.