MONSE – starostlivosť na diaľku

Produkt MONSE je jedinečný svojho druhu a je určený pre tých, ktorí majú vo svojej blízkosti samostatne žijúcu osobu a záleží im na tom, aby mali informácie, či je táto osoba v bezpečí a v poriadku.

MONSE je moderná sociálna služba monitorujúca stav samostatne žijúcej osoby s využitím moderných technológií senzorových sietí. V byte sú v každej miestnosti nainštalované bezdrôtové senzory, ktoré zbierajú informácie o jej správaní. Tieto informácie sa ďalej prostredníctvom ústrednej riadiacej jednotky odosielajú do centra spracovania informácií, kde sa následne pomocou špeciálnych algoritmov vyhodnocujú. Ak je výsledkom odklon od normálneho stavu, systém na to upozorní rodinného príslušníka alebo ošetrovateľa. Toto upozornenie má dve formy:

  • Notifikácia o zmene stavu (ide o upozornenie bez nutnosti okamžitého zásahu);
  • ALARM o zmene stavu(ide o vážny stav – vyžadujúci okamžitý zásah).

Všetky upozornenia sa doručujú na smartphone rodinného príslušníka, prípadne opatrovateľa, pomocou textových SMS správ (notifikácií) alebo e-mailu.

Súčasťou služby je aplikácia dostupná v internetovom rozhraní, prostredníctvom ktorej dostanú rodinní príslušníci alebo opatrovatelia dôležité informácie s možnosťou  individuálne nastaviteľných parametrov. Tieto dáta je možné pozorovať v reálnom čase, alebo spätne analyzovať pomocou štatistických nástrojov. Systém napomáha zvyšovať pocit bezpečia a istoty samostatne žijúcej osoby v domácom prostredí, kde je zabezpečené súkromie domova bez použitia kamier alebo mikrofónov.

MONSE testovanie – hľadajú sa dobrovoľníci

Máte vo svojej rodine samostatne žijúcu osobu, na ktorej vám záleží a chceli by ste mať možnosť jej pomôcť v prípade, že to potrebuje? Za účelom testovania technologického riešenia MONSE hľadá Aliter Technologies dobrovoľníkov, ktorí by sa zapojili do spolupráce.

Buďte medzi prvými, ktorí budú mať príležitosť otestovať jedinečné zariadenie a využiť bezplatne výhody, ktoré táto služba ponúka.

Bližšie informácie získate na stránke www.monse.sk.