Krištáľové krídlo 2016

Krištáľové krídlo je každoročne ocenenie udeľované osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odvetví mimoriadnej odbornosti a úspechu. Ocenenie je udeľované v rôznych odvetviach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života. Hlavnou myšlienkou Krištáľového krídla je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia úctu. Krištáľové krídlo je udeľované od roku 1997 a za ten čas sa stalo rešpektovaným ocenením.

Klaudia ValuskovaTento ročník sa ocenenie udeľovalo v kategóriách filantropia, hospodárstvo, architektúra, publicistika a literatúra, divadlo a audiovizuálne umenie, výtvarné umenie, rock pop jazz, hudba, šport, medicína a veda a udelovala sa i mimoriadna cena za celoživotné dielo, mimoriadny úspech v zahraničí či iný významný počin.

Jedenásť osobností slovenskej vedy, medicíny, hospodárstva, umenia a športu si v nedeľu 24.1.16 na javisku Slovenského národného divadla prevzalo ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2015. V devätnástom ročníku bolo nominovaných celkom 27 osobností.

Celkovo bolo do projektu zapojených 131 nominácií v 9 kategóriách s počtom 3 finalisti na kategóriu.

Naša chránená dielňa AV Mobilita, gestor projektu ŠKODA Handy ZŤP na čele s predstaviteľkou a zakladateľkou pani Klaudiou Valuškovou, bol jeden z troch koncových nominantov a teda finalistov v kategórií filantropia v devätnástom ročníku ocenenia „Krištáľové krídlo“.