Umelci srdcom 2019

20. októbra 2019 sa AV Mobilita chránená dielňa pri prezentácii projektu ŠKODA Handy ZŤP zúčastnila 23.ročníka benefičného koncertu „Umelci srdcom“, ktorého organizátorom bol Slovenský zväz telesne postihnutých.

Benefičný koncert „Umelci srdcom“ je kultúrno-spoločenská akcia venovaná telesne postihnutým a ich rodinám. Veľkú sálu Istropolisu zaplnili stovky ľudí s telesným postihnutím, ich opatrovatelia a rodinný príslušníci ako aj široká verejnosť z celého Slovenska aby si odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Na koncerte vystupovali umelci ako detský folklórny súbor Červené jabĺčko, operný duet manželia Bednárikovi , Dominika Richterová, brazílska skupina Azucar Cubana, spevácky súbor Malinka, skupina Akcent Live a Hergottovci. Benefičné podujatie moderoval Juraj Bača.

Hlavnou myšlienkou podujatia bolo darovať hudobno – kultúrny zážitok občanom s telesným postihnutím, ktoré sa počas roka nemôžu bežne zúčastniť takýchto podujatí.

Počas celého podujatia prebiehala v priestoroch Istropolisu prezentácia projektu Škoda Handy ZŤP, ktorý bol odprezentovaný formou úprav vozidiel ako i samotnou prezentáciou na hlavnom pódiu.

Záujemcom sme poskytli bližšie informácie o možnostiach úprav a poskytli kontakt na ZŤP centrá v ich regióne. Možnosť úprav vozidiel ponúkajú centrá: PO CAR v Prešove, Autonova v Poprade, Todos v Ružomberku, IMPA v Žiline, Autoprofit v Galante, IMPA v Bratislave a Porsche Inter Auto v Bratislave.

ŠKODA Handy ZŤP na leteckých dňoch SIAF 2019

V dňoch 3.8. – 4.8.2019 sme projekt ŠKODA Handy ZŤP prezentovali na letisku v Sliači na 9.ročníku medzinárodných leteckých dní SIAF 2019.

Počas celého podujatia prebiehala prezentácia projektu Škoda Handy ZŤP ako i upraveného vozidla Škoda Karoq v stánku ŠKODA Handy.

Prekvapil nás výrazný záujem o projekt ŠKODA Handy ZŤP zo strany návštevníkov najmä v oblasti využitie úprav vozidla.

Leteckých dní sa zúčastnilo približne 107 000 ľudí, medzi nimi aj imobilní návštevníci, ktorí si úpravy vozidla vyskúšali v praxi. Viacerí z nich už projekt ŠKODA Handy ZŤP poznali, záujemcom sme poskytli doplňujúce informácie o aktivitách jednotlivých centier v regiónoch.

Rodinné nedele s The Mall Trnava

Obchodná zóna The MALL Trnava –TMT – je realizovaná lokálnou spoločnosťou TOP Development, ktorá patrí do portfólia belgickej Extensa Group SA.

TMT Green Zone je miesto pre eventy, oddych a zábavu, kde od apríla do októbra organizuje spoločnosť The Mall rodinné nedele.

Posledná Rodinná nedeľa pred letnými prázdninami bola usporiadaná na trávnatej ploche v The Mall Trnava v znamení piknikovania a pohody. Piknik sa konal v nedeľu 23. júna od 14. do 18. hodiny.

Počas celého podujatia prebiehala v spolupráci s chránenou dielňou AV Mobilita prezentácia projektu ŠKODA Handy ZŤP a vozidla ŠKODA Karoq, ktoré je upravené pre zdravotne ťažko postihnutých.

Pre deti bol k dispozícii vláčik, mohli si pozrieť divadelné predstavenie Ministerstvo nápadov a popritom vychutnávať aj popcorn. Súčasťou akcie boli aj tradičné tvorivé dielne, Swan detský kútik či nafukovacia atrakcia, súťaže o pernamentky.

Rodinné nedele budú počas prázdnin pauzovať. Na jeseň sa môžete tešiť na Športový deň (1.9.), Nedeľu na kolesách (15.9.), Šarkaniádu (29.9.), Tekvičkový deň (13.10.) a Farebnú jeseň (27.10.)