Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji so ŠKODA Handy ZŤP

Pre priaznivcov ľadového hokeja mala ŠKODA Auto Slovensko a AV Mobilita k dispozícii špeciálne prezentačné fan zóny s pestrým sprievodným programom, kde popri vozidlách značky ŠKODA bolo vystavené aj upravené vozidlo ŠKODA Karoq.

Návštevníci s ťažkým zdravotným postihnutím aj široká verejnosť nás mohla vidieť v Banskej Bystrici v hokejovej fan zóne „ŠKODA Auto“ na Námestí Slobody.

Fanúšikovia mali možnosť oboznámiť sa s projektom ŠKODA Handy ZŤP, vyskúšať si upravené vozidlo ŠKODA Karoq a dozvedieť sa o novinkách v predajných a popredajných službách v autorizovaných centrách ŠKODA Handy ZŤP.

Napriek zlému počasiu sme sa tešili vysokej účasti a záujmu o projekt ŠKODA Handy ZŤP.

MONSE – starostlivosť na diaľku

Produkt MONSE je jedinečný svojho druhu a je určený pre tých, ktorí majú vo svojej blízkosti samostatne žijúcu osobu a záleží im na tom, aby mali informácie, či je táto osoba v bezpečí a v poriadku.

MONSE je moderná sociálna služba monitorujúca stav samostatne žijúcej osoby s využitím moderných technológií senzorových sietí. V byte sú v každej miestnosti nainštalované bezdrôtové senzory, ktoré zbierajú informácie o jej správaní. Tieto informácie sa ďalej prostredníctvom ústrednej riadiacej jednotky odosielajú do centra spracovania informácií, kde sa následne pomocou špeciálnych algoritmov vyhodnocujú. Ak je výsledkom odklon od normálneho stavu, systém na to upozorní rodinného príslušníka alebo ošetrovateľa. Toto upozornenie má dve formy:

  • Notifikácia o zmene stavu (ide o upozornenie bez nutnosti okamžitého zásahu);
  • ALARM o zmene stavu(ide o vážny stav – vyžadujúci okamžitý zásah).

Všetky upozornenia sa doručujú na smartphone rodinného príslušníka, prípadne opatrovateľa, pomocou textových SMS správ (notifikácií) alebo e-mailu.

Súčasťou služby je aplikácia dostupná v internetovom rozhraní, prostredníctvom ktorej dostanú rodinní príslušníci alebo opatrovatelia dôležité informácie s možnosťou  individuálne nastaviteľných parametrov. Tieto dáta je možné pozorovať v reálnom čase, alebo spätne analyzovať pomocou štatistických nástrojov. Systém napomáha zvyšovať pocit bezpečia a istoty samostatne žijúcej osoby v domácom prostredí, kde je zabezpečené súkromie domova bez použitia kamier alebo mikrofónov.

MONSE testovanie – hľadajú sa dobrovoľníci

Máte vo svojej rodine samostatne žijúcu osobu, na ktorej vám záleží a chceli by ste mať možnosť jej pomôcť v prípade, že to potrebuje? Za účelom testovania technologického riešenia MONSE hľadá Aliter Technologies dobrovoľníkov, ktorí by sa zapojili do spolupráce.

Buďte medzi prvými, ktorí budú mať príležitosť otestovať jedinečné zariadenie a využiť bezplatne výhody, ktoré táto služba ponúka.

Bližšie informácie získate na stránke www.monse.sk.

Realizačný projekt

AV Mobilita chránená dielňa, ktorá bola založená za účelom pomoci pre zdravotne znevýhodnených občanov, sa v roku 2009 ako prvá na Slovensku zamerala na poskytovanie komplexných motoristických služieb pre hendikepovaných občanov v rámci celého územia Slovenska.

K 10. výročiu vzniku založenia našej chránenej dielne sme sa rozhodli oboznámiť širokú verejnosť  s projektom ŠKODA Handy ZŤP na nových verejných podujatiach ako aj osoby so zdravotným postihnutím s pripravovanými novinkami pre ZŤP.

Tešíme sa na Vás pri našich ďalších projektoch.